Hızlı Branda PVC Kapı

HIZLI PVC (Branda) KAPI – SARMAL KAPI

İç ve dış mekan kapılarınız için yüksek hız ve maksimum izolasyonu sağlar.

Pvc yüksek hızlı branda kapılar esnek yapısı ve hızlı çalışma performansları ile son derece kullanışlı kapılardır. İki farklı modeli bulunan pvc branda kapılar hem iç mekanda hemde dış mekanda kullanılabilirler.

Pvc sarmal kapılar iç mekanda 5 mt. genişlik, 4 mt. yükseklik ölçülere kadar yaygın bir şekilde kullanılabilirler. Özel fren tertibatı ile donatılmış güçlü motor sistemi ve entegre siviç sistemine sahiptirler. Branda kapı genişliği boyunca tasarlanmış tambur sistemi üzerine direk sararak toplanmaktadır. Motor sistemi şafta direk geçirilmektedir ve bir kulak yardımı ile ana gövdeye sabitlenmektedir. Brandanın düzgün durabilmesi ve yerçekimi ile kendiliğinden serbest halde inebilmesi için kapı alt kenarında kapı genişliğince alt baza profili yer almaktadır. Baza profili dikmelerin arasına da yeteri kadar girdiğinden brandanın hava basıncı vce rüzgarla yerinden çıkmasını engellemektedir. Bu alt parça anti-crush tertibatı ilede donatılabilmektedir (opsiyonel). Bu durmda belli bir baskı kuvvetinin üzerinde baskı geldiğinde baza yerinden çıkarak brandanın zarar görmesini engelleyebilmektedir.

Dikme sistemi endüstriyel şartları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Kapaklı dikme yapısı ile kolayca monte edilebilir yada sökülebilir. Gaga kısma doğru daraldığından oldukça tatmin edici bir sızdırmazlık performansı sunarlar.

Kapı emniyet fotosel sisteminin yanı sıra opsiyonel boy fotoseli ile daha da güvenli bir çalışma sunabilmektedir. Kontrol sistemi olarak, uzaktan kumanda , ip çek sistemi, metal kütle dedektörü, radar sensör ve standart buton sunulabilmektedir.

Kapı açılma hızı standart modelde 0,7 mt/saniye dir. Özel tasarım frekans konventörlü panolar ile bu hız 1,5 mt / saniye hızlara kadar artırılabilmektedir.

Yüksek Hızlı Sarmal Kapılar

  • Özellikle iç mekan uygulamalarda , işletme içerisindeki geçiş kapılarında yoğun kullanıma uygun tasarlanmış kapılardır.
  • Servis ve bakım maliyetleri diğer kapılara göre yok denilecek kadar azdır.
  • Rüzgar direncini artırmak için çelik barlar veya boncuk sistemi kullanılmaktadır.
  • Şeffaf PVC uygulaması ile istenildiği kadar pencere uygulanabilir. Branda üzerinde baskı çalışması yapılarak görsel değişiklikler yapılabilir.
  • 0,7 m/sn ile 3 m/sn arasında değişen hızlarda çalışabilen, işletmenizde enerji ve zaman israfını minimuma düşürmeyi hedefleyen kapılardır.
  • Marketler , alışveriş merkezleri , gıda imalathaneleri , soğuk hava depoları , ilaç sektörü , tekstil sektörü , endüstriyel tesisler , kaynak kabinleri , konveyörler ve robot kabin kapılarında kullanılmaktadır.
  • Özel bükümlü 2mm Galveniz çelik dikmeler de 6000 mm e kadar kesinlikle ek yoktur. İstenildiğinde çelik aksamında elektrostatik boya da yapılabilmektedir.

Related Posts